CTEK MXS 5.0

CTEK MXS 5.0 ładowarka automatyczna
O PRODUKCIE

CTEK MXS 5.0 to zaawansowana ładowarka sterowana mikroprocesorem z wbudowanym czujnikiem temperatury. Funkcje ładowarki MXS 5.0 rozwiązują szeroki zakres problemów związanych z akumulatorami, dzięki czemu urządzenie doskonale nadaje się dla wymagających użytkowników. MXS 5.0 sprawdza, czy akumulator może utrzymać ładunek.

MXS 5.0 posiada opatentowany, automatyczny system odsiarczania oraz specjalny program do regeneracji i przywracania do użytku głęboko rozładowanych, rozwarstwionych akumulatorów.

Tryb AGM doskonale nadaje się do maksymalizowania wydajności i żywotności większości akumulatorów do pojazdów z funkcją Start/Stop.

Kompletna obsługa akumulatora – jedyny w swoim rodzaju,opatentowany system przywracania gotowości eksploatacyjnej, ładowania i konserwacji wszystkich typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, zapewniający maksymalizację ich wydajności i żywotności.

Łatwość i bezpieczeństwo użytkowania – bezpieczeństwo użytkownikowi gwarantuje zabezpieczenie przed iskrzeniem oraz odwróceniem biegunowości. Układy elektryczne pojazdu są zabezpieczone dzięki wytwarzaniu napięcia o wyjątkowo wysokim poziomie jakości oraz prąd charakteryzujący się brakiem przepięć lub skoków impulsowych. Brak konieczności odłączania akumulatora od pojazdu podczas ładowania.

„Wystarczy podłączyć” – czynność podłączenia jest niezwykle prosta do wykonania. Następnie wystarczy wybrać program i tryb działania, a ładowarka wykona całą resztę.

Jedyny w swoim rodzaju 8-etapowy proces ładowania – opatentowany 8-etapowy program ładowania obejmuje testowanie stanu akumulatora, przywrócenie jego gotowości do pracy, ładowanie i konserwację w celu zagwarantowania maksymalnej żywotności i wydajności akumulatora. Dzięki funkcji RECOND możliwa jest regeneracja głęboko rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem. Funkcja konserwacyjnego ładowania PODTRZYMUJĄCO-IMPULSOWEGO zapewnia doskonałą obsługę akumulatora w okresach, gdy nie jest on używany.

Kompensacja temperatury – wbudowany układ automatycznej kompensacji napięcia ładowania w zależności od temperatury otoczenia gwarantuje doskonałą sprawność ładowania nawet w warunkach skrajnie niskich lub wysokich temperatur.

Przedłużenie żywotności akumulatora – jedyne w swoim rodzaju funkcje ładowarek CTEK zapewniają maksymalizację niezawodności, wydajności i żywotności akumulatora.

 

  • Ładuje akumulatory do 110 Ah. Podtrzymuje większe akumulatory o pojemności do 160 Ah.
  • Unikalny system ładowania
  • Czujnik temperatury
  • Program AGM
  • 8 etapowy opatentowany system ładowania.
  • Bezpieczna w użyciu – posiada zabezpieczenia przed iskrzeniem, zwarciem i odwróconą polaryzacją.
DANE TECHNICZNE
NAPIĘCIE
14,4/14,7/15,8 V
PRĄD ŁADOWANIA
Maks. 5A
TYP ŁADOWARKI
8 stopni, w pełni automatyczny cykl ładowania
TYP AKUMULATORA
12V akumulatory kwasowo-ołowiowe
POJEMNOŚĆ AKUMULATORA
1,2-110 Ah, ładowanie konserwacyjne do 160 Ah
IZOLACJA
IP65 (bryzgoszczelność i pyłoszczelność)
GWARANCJA
5-letnia gwarancja
Dystrybutor

Sklep.ctek24.pl – autoryzowany dystrybutor marki CTEK w Polsce

CTEK © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: THXman