CTEK MXS 5.0 TEst&CHARGE

O PRODUKCIE

CTEK MXS 5.0 TEST & CHARGE to połączenie zaawansowanej technologicznie ładowarki akumulatorów wyposażonej w sterowanie mikroprocesorowe i testera akumulatorów i alternatorów, ładowania i obsługi technicznej akumulatorów.

Ładowanie

CTEK MXS 5.0 TEST & CHARGE zapewnia doskonałą obsługę akumulatorów o pojemności od 1.2Ah do 110Ah. ładowarka ta rozwiązuje wiele problemów z akumulatorami, a jej funkcje obejmują opatentowaną technologię automatycznego odsiarczania oraz jedyną w swoim rodzaju funkcję regeneracji, która pozwala przywrócić do stanu gotowości do pracy głęboko rozładowane akumulatory z rozwarstwionym elektrolitem. Opatentowana funkcja konserwacyjnego ładowania podtrzymująco-impulsowego sprawia że ładowarka stanowi idealne rozwiązanie w przypadku zapotrzebowania na długotrwałe ładowanie podtrzymujące. Funkcje RECOND i AGM działają osobno lu współpracują zarówno w przypadku trybu programu MOTO jak i programu CAR, zapewniając użytkownikowi wysoki poziom elastyczności.

Testowanie

Trzy łatwe w użyciu programy do testowania napięcia akumulatora, mocy rozruchowej, oraz wydajności alternatora zapewniają możliwość uzyskania pełnego obrazu sprawności akumulatora i układu ładowania pojazdu.

Ładowarka CTEK MXS 5.0 TEST & CHARGE jest łatwa i bezpieczna w obsłudze, chroni układy elektroniczne pojazdu, nie powoduje iskrzenia, posiada zabezpieczenie przed odwróceniem biegunowości i zwarciami.

kompletna obsługa akumulatora

Jedyny w swoim rodzaju, opatentowany system przywracania gotowości eksploatacyjnej, ładowania i konserwacji wszystkich typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych zapewniający maksymalizację ich wydajności i żywotności.

Łatwość i bezpieczeństwo użytkowania

Bezpieczeństwo użytkownikowi gwarantuje zabezpieczenie przed iskrzeniem oraz odwróceniem biegunowości. Układy elektryczne pojazdu są zabezpieczone dzięki wytwarzaniu napięcia o wyjątkowo wysokim poziomie jakości oraz prąd charakteryzujący się brakiem przepięć lub skoków impulsowych. Brak konieczności odłączania akumulatora od pojazdu podczas ładowania

„Wystarczy podłączyć”

Czynność podłączenia jest niezwykle prosta do wykonania. Później wystarczy wybrać program i tryb działania, a ładowarka wykona całą resztę.

Jedyny w swoim rodzaju 8-etapowy proces ładowania

Opatentowany 8-etapowy program ładowania obejmuje testowanie stanu akumulatora, przywrócenie jego gotowości do pracy, ładowanie i konserwację w celu zagwarantowania maksymalnej żywotności i wydajności akumulatora. Dzięki funkcji RECOND możliwa jest regeneracja głęboko rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem. Funkcja konserwacyjnego ładowania PODTRZYMUJĄCO – IMPULSOWEGO zapewnia doskonałą obsługę akumulatora w okresach gdy nie jest używany

Testy akumulatora i alternatora

Trzy wyjątkowej jakości, łatwe do przeprowadzenia programy testowe, dzięki którym możliwe jest ustalenie stanu technicznego i wydajności akumulatora oraz układu ładowania pojazdu

Przedłużenie żywotności akumulatora

Jedyne w swoim rodzaju funkcje ładowarek CTEK zapewniają maksymalizację wydajności akumulatora i przedłużenie jego żywotności.

 

Ładowarka objęta jest 5 letnią gwarancją.

DANE TECHNICZNE
NAPIĘCIE
14,4/14,7/15,8 V
PRĄD ŁADOWANIA
5A
TYP ŁADOWARKI
8 stopni, w pełni automatyczny cykl ładowania, 3 programy testowania napięcia.
TYP AKUMULATORA
12V akumulatory kwasowo-ołowiowe
POJEMNOŚĆ AKUMULATORA
1,2-110 Ah, ładowanie konserwacyjne do 160 Ah
IZOLACJA
IP65 (bryzgoszczelność i pyłoszczelność)
GWARANCJA
5-letnia gwarancja
Dystrybutor

Akumulatory24.pl – autoryzowany dystrybutor marki CTEK w Polsce

CTEK © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: THXman